Fiat Scudo se vrací. Stejně jako Ulysse

Fiat Scudo a Ulysse 2021

Fiat Professional pokračuje v modernizaci své nabídky. Na začátku roku dorazilo inovované Ducato, nyní přichází zcela nové Scudo, jakožto náhrada za dosavadní Talento. A spolu s ním se vrátí také model pojmenovaný Fiat Ulysse.

Příchod nového dua souvisí se vznikem koncernu Stellantis, který se zrodil díky fúzi Fiat Chrysler Automobiles a Skupiny PSA. Fiat totiž díky tomu může využít techniku od francouzské automobilky, což se projevuje právě na novinkách v nabídce Fiat Professional.

Fiat Scudo je totiž středně velká dodávka, která se stává sourozencem Citroënu Jumpy, Peugeotu Expert a Opelu Vivaro. V nabídce tak nahradí model Talento, který byl naopak přeznačkovaný Renault Trafic. Fiat tuto spolupráci s Renaultem ukončil, a to právě kvůli vzniku Stellantisu, už ji zkrátka nepotřebuje. Italská značka se přitom vrací k úspěšné kooperaci z dřívější éry, Scudo už kdysi jednou nabízela, také jakožto sourozence Expertu a Jumpy.

Právě od Scuda bude odvozen také Fiat Ulysse. Jestliže kdysi toto pojmenování neslo velké MPV, bratr Peugeotu 807 nebo Citroënu C8, tentokrát půjde o ryze osobní dodávku, sourozence Citroënu SpaceTourer, Peugeotu Traveller a Opelu Zafira Life.

Diesel i elektro

Bližší informace o novinkách Fiat zatím neposkytl. Snad jen to, že budou nabízeny jak s naftovými motory, tak ve formě elektromobilu. V tomto směru se přitom očekává sdílení techniky od dřívějšího PSA. Pod kapotou se tudíž s největší pravděpodobností objeví turbodiesel známý jako 2.0 BlueHDi, dostupný v různých výkonových verzích. Elektrické deriváty se pak zřejmě spolehnou na elektromotor s výkonem 100 kW a baterie s kapacitou 50 kWh nebo 75 kWh.

Fiat Scudo se na vybraných trzích začne prodávat ještě před koncem roku 2021. Fiat Ulysse pak bude následovat během prvního čtvrtletí 2022. O jejich výrobu se postará závod Hordain na severu Francie, známý kdysi jako Sevel Nord, kde se vyrábělo už původní Scudo. Zde se ostatně již vyrábějí také sourozenci od Citroënu, Peugeotu nebo Opelu.

Přezbrojování Fiatu na techniku z dílny PSA přitom bude podle všeho pokračovat. V roce 2022 má debutovat rovněž nový Fiat Doblo, který tentokrát bude sourozencem Citroënu Berlingo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *