Mazda připravuje nové SUV CX-80. Nabídne sedm míst a šestiválec

Mazda CX-60 2021

Mazda v nadcházejících letech hodlá významně rozšířit svoji nabídku SUV. Představí přitom různé modely určené pro různá odbytiště. Konkrétně pro Evropu je připravována zcela nová dvojice, CX-60 a CX-80. Co o modelu nazvaném Mazda CX-80 už víme?

Zatím moc ne, protože první informace o novince automobilka odhalila teprve nedávno. Přitom potvrdila, že Mazda CX-80 bude větším bratrem modelu CX-60, který je chystaný pro rok 2022. Od něj se odliší většími rozměry, díky čemuž bude moci nabídnout tři řady sedadel, pro sedmimístnou konfiguraci. Naopak CX-60 bude výhradně pětimístná.

Základem CX-80 bude přitom zcela nová platforma určená pro velké modely značky, jejíž specialitou bude pohon zadních kol. Spjata s ní bude i nová generace pohonných jednotek. S ohledem na postupující elektrifikaci evropské nabídky aut je potvrzen čtyřválcový plug-in hybrid. Rovněž ale dorazí nová generace mildhybridních jednotek s 48V elektrickým systémem, čtyřválcový turbodiesel Skyactiv-D a řadový šestiválec Skyactiv-X, kombinující charakter zážehových i vznětových motorů.

Mazda CX-80 se podle všeho postaví na vrchol evropské nabídky značky. Nabízena bude také na domácím japonském trhu, naopak pro Severní Ameriku bude určena ještě větší Mazda CX-90. Kdy se začne prodávat, není jasné, očekává se však její příchod na trh v roce 2023. O výrobu by se měla postarat japonská továrna Hofu, která byla přizpůsobena výrobě nové platformy. Nově tak zvládne flexibilně vyrábět auta různých koncepcí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *