Novinky

Mazda připravuje nové SUV CX-80. Nabídne sedm míst a šestiválec

Mazda v nadcházejících letech hodlá významně rozšířit svoji nabídku SUV. Představí přitom různé modely určené pro různá odbytiště. Konkrétně pro Evropu je připravována zcela nová dvojice, CX-60 a CX-80. Co o modelu nazvaném Mazda CX-80 už víme?

Zatím moc ne, protože první informace o novince automobilka odhalila teprve nedávno. Přitom potvrdila, že Mazda CX-80 bude větším bratrem modelu CX-60, který je chystaný pro rok 2022. Od něj se odliší většími rozměry, díky čemuž bude moci nabídnout tři řady sedadel, pro sedmimístnou konfiguraci. Naopak CX-60 bude výhradně pětimístná.

Základem CX-80 bude přitom zcela nová platforma určená pro velké modely značky, jejíž specialitou bude pohon zadních kol. Spjata s ní bude i nová generace pohonných jednotek. S ohledem na postupující elektrifikaci evropské nabídky aut je potvrzen čtyřválcový plug-in hybrid. Rovněž ale dorazí nová generace mildhybridních jednotek s 48V elektrickým systémem, čtyřválcový turbodiesel Skyactiv-D a řadový šestiválec Skyactiv-X, kombinující charakter zážehových i vznětových motorů.

Mazda CX-80 se podle všeho postaví na vrchol evropské nabídky značky. Nabízena bude také na domácím japonském trhu, naopak pro Severní Ameriku bude určena ještě větší Mazda CX-90. Kdy se začne prodávat, není jasné, očekává se však její příchod na trh v roce 2023. O výrobu by se měla postarat japonská továrna Hofu, která byla přizpůsobena výrobě nové platformy. Nově tak zvládne flexibilně vyrábět auta různých koncepcí.

David Bureš

David Bureš je vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *