General Motors se vrací do Evropy. Působit tu má Chevrolet i Hummer

Cadillac Lyriq 2023

Koncern General Motors patří mezi největší americké automobilové výrobce, jeho působení na evropském trhu je ale dnes omezené, nabízí tu jen sportovní vozy značky Chevrolet (Camaro a Corvette) nebo luxusní vozy značky Cadillac. K ústupu ze starého kontinentu došlo po roce 2017, kdy GM prodal značku Opel Skupině PSA (dnes koncern Stellantis). Nyní se ale situace obrací a General Motors opět chystá návrat do Evropy.

GM totiž najednou potenciálu evropských trhů opět věří, a to spolu se sázkou na elektromobilitu. Americký koncern do budoucna hodlá sázet na vozy s elektrickým pohonem, do roku 2035 chce mít plně elektrickou nabídku, přičemž vidí, jak jejich prodeje v Evropě rostou. Opětovná expanze tak počítá právě s prodejem elektroaut. Důvodem rozhodnutí přitom má být právě podle výrobce rychlá adaptace Evropanů na elektromobilitu.

Konkrétně se přitom počítá s tím, že v Evropě budou oficiálně působit značky Cadillac, Chevrolet a GMC (prostřednictvím modelů Hummer). Těšit se tak máme na elektrický crossover Cadillac Lyriq nebo SUV a pick-up GMC Hummer s elektropohonem. Oba přitom sázejí na platformu Ultium vyvinutou GM pro potřeby elektrovozů.

Šéf GM Europe Mahmoud Samara věří, že automobilka bude na evropských trzích důležitým hráčem. S expanzí má přitom pomoci online prodej, na něž dnes sází stále více automobilek, i díky úspěchu Tesly v této oblasti. Bližší informace o prodejních ambicích nicméně automobilka nezveřejnila, stejně jako fakt, na kterých všech trzích hodlá působit. V Česku by to ale mohlo být, už díky tomu, že i dnes tu působí dovozci vozů Chevrolet či Cadillac.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *