Goodwood Festival of Speed 2022 je tu! Sledujte ho online

Goodwood Festival of Speed 2022: Hispano Suiza Carmen

Goodwood Festival of Speed je po roce opět tady, jedna z nejoblíbenějších přehlídek historických aut se koná již tento víkend, jako již tradičně na pozemcích Goodwood House v Anglii. A co víc, tento Festival rychlosti 2022 díky přímému přenosu na YouTube můžete sledovat online:

https://youtu.be/NC6fQ8EkASE

Letošní ročník slavné akce se koná od čtvrtka 23. června 2022 do neděle 26. června 2022. Letošním hlavním tématem je značka BMW a konkrétně letošní oslava 50 let od založení divize BMW M. I proto v Goodwoodu jsou k vidění nejnovější speciály emkové divize BMW, jako nové M3 Touring a závodní okruhový speciál kategorie LMDh, stejně jako historické vozy typu M1 Procar.

Tradice od roku 1993

Festival rychlosti v Goodwoodu se prvně konal již v roce 1993, kdy Lord March (dnes vévoda z Richmondu) uspořádal akci pro milovníky závodních automobilů. Ta se konala na jeho pozemcích v Goodwoodu, čímž hodlal oživit někdejší závodní historii tohoto místa. Povedlo se, protože z jednodenní akce se už v roce 1994 stal dvoudenní festival. V průběhu let pak akce dále bobtnala, od roku 2010 je Goodwood Festival of Speed dokonce čtyřdenní událostí.

I proto je dnes z akce zajímavé místo pro prezentaci nových automobilů, hlavně těch sportovních. Prim nicméně stále hrají historické závodní speciály. Ukazují se tu navíc přímo v akci, co umějí nejlépe, na zdejší slavné trati závodu do vrchu.

Loni se akce konala po roční pauze způsobené pandemií koronaviru. V roce 2020 musela být akce zrušena, stejně jako akce Goodwood Revival přímo věnovaná historickým vozidlům. Místo nich se tak konala akce nazvaná Týden rychlosti v Goodwoodu, jejíž dění však veřejnost mohla sledovat jen online. Letos ale stejně jako před rokem je možné na místo přímo vyrazit. A nebo sledovat dění online, hezky z pohodlí domova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *