Nissan Qashqai J10 (2006-2013)

Nissan Qashqai s interním označením J10 je první generace kompaktního crossoveru japonské značky, vyráběná mezi lety 2006 až 2013. Vedle výchozí verze se od roku 2008 prodával také prodloužený Qashqai+2 s třetí řadou sedadel. Automobil svým způsobem nahradil model Almera, když se Nissan rozhodl v kompaktní třídě působit primárně crossoverem, byť se vedle Qashqaie krátce prodával i hatchback Pulsar. První Nissan Qashqai je označován ta průkopníka crossoverů, vozů kombinujících prvky různých segmentů, v tomto případě hatchbacku a SUV.

Jméno odkazuje na stejnojmenné kmeny v Íránu. Třeba ve Spojených státech se ale model prodával jako Nissan Rogue Sport.

Automobil se pro evropské trhy vyráběl v britské továrně Nissanu v Sunderlandu. V roce 2013 jej nahradila druhá generace Qashaqaie (J11), místo sedmimístného Qashaie+2 dorazil model X-Trail.

Nissan Qashqai

4.1

Design

4.0/5

Technika

4.0/5

Jízdní vlastnosti

4.0/5

Cena

4.5/5

Celkový dojem

4.0/5

David Bureš

David Bureš je vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci praktičnosti a zábavného charakteru.

Jeden myslel na “Nissan Qashqai J10 (2006-2013)

 • 21 března, 2022 (12:48)
  Trvalý odkaz

  Design

  4

  Technika

  4

  Jízdní vlastnosti

  4

  Cena

  4.5

  Celkový dojem

  4

  Nissan Qashqai jsem jako rodinné vozidlo používal skoro 10 let, než jsem jej před dvěma roky vyměnil za Škodu Kodiaq. Hlavním důvodem nákupu bylo, že jsem hledal 7 místné auto a z hlediska poměru cena výkon v té době nebylo v této kategorii nic rozumného na trhu. Moji volbou tedy byla prodloužená verze Qashqai+2, 2.0i, tedy benzínový motor s manuální převodovkou. Mezi klady počítám dostatečný prostor (měřím skoro 190 cm a překvapivě jsem se narval i na zadní dětské sedačky), pohodlnou jízdu a přitom slušné jízdní vlastnosti i v zatáčkách, překvapivě dobrou průchodnost i v lehčím terénu, která byla lepší, než u mého současného Kodiaqu a dobrou výbavu. Děti nejvíce bavila velká panoramatická prosklená střecha, ale tu jsme ocenili i my s manželkou, když jsme v autě na dovolených občas nouzově přespávali. Mezi zápory počítám slabší motor, na dálnicích, zvláště když jsem byl naložený, bylo potřeba při předjíždění přeci jen více předvídat, a dále mi moc neseděla navigace, kde aktualizace dlouho pokulhávala za realitou, takže jsem více využíval mobilní telefon s aplikací Waze. Jinak musím říci, že i z dnešního zpětného pohledu říkám, že Nissan Qashqai je dobrá volba a lituji, že jsem ho nenechal v rodině jako druhé auto.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *