Nová Kia Niro za rohem. V roce 2022 se výrazně změní

Kia Niro SG2 2021

Kia Niro se již brzy představí ve své druhé generaci. Korejská automobilka zveřejnila první snímky vozu s tím, že se Niro představí již na nadcházející výstavě mobility v korejském Soulu, a to už tento čtvrtek 25. listopadu. Co o druhé generaci „eko“ crossoveru Kia Niro pro rok 2022 víme?

Zatím tolik ne, protože Kia si jako obvykle informace o novince pečlivě hlídá. Zveřejněný teaser lákající na odhalení však potvrdil dřívější zprávy, že se design nového Nira inspiruje konceptem HabaNiro z roku 2019.

Nové Niro (interně označované SG2) tak bude hranatější než ryze oblý předchůdce. Z konceptu HabaNiro pak bude použit nejen nezvyklý světelný podpis nebo svisle orientovaná koncová světla, ale také třeba možnost dvoubarevné karoserie. Design přitom využije motivů současného stylistického směru značky, nazývaného „spojené protiklady“. Patrné to má být třeba uvnitř, díky asymetrické palubní desce.

Naopak o technice v útrobách zatím nevíme vůbec nic. Kia nicméně zdůrazňuje, že Niro nadále bude „eko modelem“, což naznačuje, že bude zachována koncepce vozu s různým druhem pohonu, respektive různou úrovní elektrifikace. Také Kia Niro pro rok 2022 by se tak měla dočkat full-hybridu, plug-in hybridu i elektromobilu. Bližší technické detaily známé nejsou, očekává se však vyšší kapacita baterií pro elektrické e-Niro nebo možnost rychlejšího nabíjení.

Kia Niro druhé generace se začne prodávat v roce 2022. Opět bude globálním modelem, a tak se jí dočkáme také na evropských trzích. Do prodeje tak vstupní jen zhruba šest let po první generaci, Niro s interním označením DE se odhalilo v roce 2016.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *