Nová Škoda Fabia Monte Carlo za rohem. Spatříme ji co nevidět

Škoda Fabia Monte Carlo 2022

Škoda chystá další rozšíření nabídky modelu Fabia. Ten se dočká sportovně-lifestylové výbavové verze nazvané Monte Carlo. Premiéra nového modelu Škoda Fabia Monte Carlo proběhne již v úterý 15. února.

Automobilka tímto označením odkazuje na své úspěchy na Rallye Monte Carlo. Tam se už v roce 1936 umístila Škoda Popular na druhém místě ve třídě do 1500 cm3. Škodovce se přitom na Monte daří i dnes, modernizovaný model Škoda Fabia Rally2 evo tam dva roky za sebou zvítězil ve své kategorii, letos a loni.

Monte Carlo doplní výbavové stupně Active, Ambition a Style. Jako již tradičně nabídne především sportovnější vizáž, díky černým stylistickým prvkům.

Černé doplňky

Rámeček masky chladiče bude v černé barvě, stejně jako spodní hrana spoileru na specifickém předním nárazníku s větším spodním otvorem pro přívod vzduchu. Černě lakovaný bude také difuzor na zadním nárazníku a nápisy na zadních dveřích, stejně jako kryty vnějších zpětných zrcátek, lišty kolem bočních oken, boční prahy a zadní spoiler. Přední blatníky ozdobí plakety s nápisem Monte Carlo.

Interiér bude rovněž převážně černý. Výškově nastavitelná sportovní sedadla budou mít integrované opěrky hlavy a tříramenný multifunkční sportovní volant opět ponese plaketu Monte Carlo. Kožené čalounění volantu, páku ruční brzdy a řadicí páku ozdobí černé prošívání. Potahy sedadel, horizontální dekorační lišta na přístrojové desce, středová konzole a nápaditě řešená madla dveří zase ponesou záměrně výrazné červené akcenty. Loketní opěrky předních dveří a spodní část přístrojové desky pak nabídnou specifický vzhled v dekoru Carbon.

Nabídka motorů zatím oznámena nebyla. Dá se však předpokládat nabídnutí čtyřválce 1.5 TSI (110 kW) i tříválce 1.0 TSI (81 kW).

Škoda Fabia Monte Carlo bude třetí model s tímto označením v nabídce mladoboleslavské značky. Tuto výbavovou variantu už nabízí Scala a Kamiq. Poprvé se takto pojmenovaný model v nabídce značky objevil v roce 2011, v podobě druhé generace Fabie. Později byl dostupný také pro Yeti nebo Rapid Spaceback.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *