Nový Fiat Doblo pro rok 2022 je tu! Užitková i osobní verze

Fiat Doblo 2022

Fiat oficiálně představuje novou generaci kompaktní dodávky Doblo. Podle očekávání využívá stejný základ jako jiné takové vozy koncernu Stellantis, jde tedy o sourozence užitkových vozidel typu Citroën Berlingo, po jejichž boku se bude vyrábět ve španělské továrně Vigo. Už dříve původně francouzský základ využil středně velký model Fiat Scudo a jeho osobní provedení Ulysse.

To Fiat Doblo nabídne užitkové i osobní provedení se shodným jménem. Pro zájemce však tak dobrou zprávu nemá. Osobní derivát bude nabízen výhradně jako čistě elektrický model Fiat E-Doblo. Ten využívá už dobře známou techniku v podobě elektromotoru o výkonu 100 kW a baterií s kapacitou 50 kWh pro dojezd až přes 280 km podle metodiky WLTP.

To užitkové Doblo bude vedle elektromodelu dostupné také se spalovacími motory. K dispozici jsou čtyřválcové turbodiesely o objemu 1,5 litru s výkonem 74 kW a 96 kW, stejně jako benzinový tříválec o objemu 1,2 litru s 81 kW.

Podobně jako sourozenecké dodávky i nový Fiat Doblo pro rok 2022 je univerzálním modelem. Lákat chce na dvě délky, stejně jako tři karosářské varianty, Van, Crew Cab, Combi. Oproti sourozencům se liší hlavně jinak řešenou přídí.

Příchod elektrických verzí nového Dobla je součástí plánů Fiatu na postupnou elektrifikaci svého portfolia. Italská značka chce do roku 2024 všechny své modely nabízet i s čistě elektrickým pohonem. Od roku 2027 pak Fiat hodlá prodávat výhradně elektroauta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *