Nový Ford Tourneo Connect za rohem. Bude to převlečené Caddy

Volkswagen Caddy Life 2020

Automobilky Ford a Volkswagen navázaly společnou alianci, v rámci níž společně vyvíjejí užitková vozidla a elektromobily. První výsledky této kooperace se už rýsují. Již zanedlouho se světu představí nový Ford Ranger, od něhož bude odvozena nová generace Volkswagenu Amarok. Ještě letos se pak světu představí nový Ford Tourneo Connect, který bude odvozen od Volkswagenu Caddy. Užitková verze se pak bude jmenovat Ford Transit Connect.

Nová generace městské dodávky je jednou z několika společných projektů aliance Fordu a Volkswagenu, přičemž právě tento má na starosti německá automobilka. Nový Ford Tourneo Connect tudíž využije architekturu MQB z dílny VW Group, konkrétně verzi z aktuálního Caddy.

Zatím však není jasné, nakolik bude mít Tourneo/Transit Connect blízko VW Caddy. Špionážní snímky testovaných prototypů však naznačují odlišné řešení přídě. Výraznější maska znamená, že nové Tourneo Connect stylisticky naváže na ostatní dnešní Fordy. Lehce se změní také záď, díky odlišnému víku zavazadelníku.

Třeba technika v útrobách bude ale shodná, nové Tourneo/Transit Connect by tudíž měl využít agregáty z dílny německého koncernu. To konkrétně bude znamenat přeplňovanou zážehovou patnáctistovku se čtyřmi válci a dvoulitrový turbodiesel. Rovněž se očekává nabídnutí dvou rozvorů náprav jako u Caddy.

Nový Ford Tourneo/Transit Connect se pak podle všeho bude vyrábět v továrně americké značky v rumunské Craiově. Její vedení loni oznámilo, že od roku 2024 tu bude vyrábět dodávku s elektrickým pohonem, kterou podle všeho bude právě elektrická verze Tournea/Transitu Connect. Není ale vyloučeno, že část produkce převezme polský závod Volkswagenu v Poznani, kde se vyrábí Caddy.

Jeden z několika projektů

Aliance Fordu a Volkswagenu čítá několik projektů. Vedle městské dodávky s technikou Volkswagenu a pick-upu vyvíjeného a vyráběného Fordem jde o novou generaci středně velké dodávky. Společně tak vzniknou nástupci dnešního Fordu Tourneo/Transit Custom a Volkswagenu Transporter/Caravelle. Ford rovněž užije architekturu MEB od VW pro svůj blíže nespecifikovaný elektromobil do města.

Ford vyrábí městskou dodávku od roku 2002. Už první generace se prodávala jako užitkový Transit Connect, který doplnila osobní verze, pro větší odlišení nazvaná Tourneo Connect. Od roku 2012 se prodávala druhá generace tohoto dua. Nyní chystaný vůz bude tudíž v pořadí třetí generace městské dodávky Fordu. Představí se ještě letos, do prodeje se však nový Ford Tourneo Connect nejspíše dostane až v roce 2022.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *