Nový Volkswagen Amarok se rýsuje pro rok 2022. Využije techniku Fordu

Volkswagen Amarok II 2022

Volkswagen v roce 2010 rozšířil nabídku své divize Užitkové vozy o pick-up Amarok. Je tak už nejvyšší čas na nástupce. Automobil se ukázal prodejně úspěšný, a tak druhá generace Amaroku skutečně dorazí. Čekají ji ale zásadní změny.

Druhá generace Amaroku se totiž stane prvním realizovaným projektem nové aliance Volkswagenu a Fordu, oficiálně oznámené v roce 2019. V rámci ní bude dvojice zavedených automobilek společně vyvíjet a vyrábět několik modelů, přičemž nový Volkswagen Amarok bude právě první z nich.

Konkrétně Amarok bude ve výsledku dílo Fordu, protože využije jeho techniku vyvíjenou pro novou generaci modelu Ranger. Navíc se Amarok bude vyrábět u Fordu. Konkrétně jihoafrická továrna Silverton americké automobilky se už připravuje na zahájení produkce technicky spřízněného dua nástupců Rangeru a Amaroku. Závod je rozšiřován, aby byl schopný vyrábět 200.000 aut ročně (z dnešních 168.000 vozů), a modernizován, aby zdejší produkce byla kvalitnější a zároveň levnější.

Bližší informace o novém Amaroku zatím nevíme, byť Volkswagen Užitkové vozy už naznačil jeho vzhled prostřednictvím prvních skic. Ty dokazují výrazný styl navazující na design osobních Volkswagenů. Oba partneři zároveň zdůrazňující, že navzdory shodnému základu bude design chystaného dua zcela svébytný. Motory každopádně dodá Ford, což bohužel zřejmě bude znamenat konec 3.0 TDI V6 z aktuálního Amaroku.

Více o VW Amarok druhé generace bychom se mohli dočkat už v následujících měsících.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *