KatalogSEAT

SEAT Exeo (2008-2013)

SEAT Exeo byl model střední třídy vyráběný španělskou automobilkou mezi lety 2008 až 2013. Automobil byl nabízen ve formě sedanu a kombíku, ve své době sloužil jakožto vlajková loď značky SEAT. Tomu odpovídala i použitá technika, SEAT Exeo totiž nezvykle použil základ v Audi A4 tehdy odcházející generace B7. Ve své době šlo o první SEAT střední třídy po mnoha letech, po konci výroby se SEAT do segmentu střední třídy dosud nevrátil.

Jméno je v logice názvosloví modelů SEATu výjimkou. Neodkazuje totiž na žádné španělské zeměpisné označení jako názvy jiných modelů. Exeo v latině znamená „vyjít“.

Automobil s interním označením Typ 3R byl vyráběn v domovském závodě SEATu ve španělském Martorellu, kam byla přesunuta montážní linka dříve používaná v německém Ingolstadtu pro produkci výchozího Audi A4 (B7). Na rozdíl od něj však Exeo použilo jen čtyřválcové agregáty. Exeo se nakonec prodejním hitem nestalo, mezi lety 2008 až 2013 bylo postaveno 81.552 jeho kusů.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *