Motorsport

WRC tragédie: Pilot Hyundaie Craig Breen zahynul při testování

Svět motorsportu zasáhla smutná zpráva. Tovární pilot týmu Hyundai Craig Breen tragicky zahynul, a to během testování před nadcházející Rallye Chorvatsko.

„V této smutné chvíli je rodina WRC v myšlenkách s Craigovými blízkými. Promotér WRC vyjadřuje upřímnou soustrast jeho rodině, přátelům a kolegům,“ uvedli představitelé šampionátu na svém webu.

Tragická událost se stala kolem poledne 13. dubna. Podle serveru motorsport.com Breen se svým vozem vyletěl ze silnice, kde narazil do ohradníku. Craigův spolujezdec James Fulton přitom z nehody vyvázl bez zranění.

Irský pilot byl zatím šestý v průběžném pořadí WRC ročníku 2023, díky druhému místu na letošní švédské rallye. A to se přitom má letos účastnit jen vybraných soutěžích. V Chorvatsku se totiž připravoval na svůj teprve druhý start v sezoně.

Breen na světovém mistrovství v rallye debutoval v roce 2009. Absolvoval 81 soutěží, a to za volanty vůz značek Ford, Peugeot, Citröen a Hyundai. Soutěž nikdy nevyhrál, pětkrát však skončil druhý.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *