České Auto roku 2024 se rýsuje. Známe porotu

Auto roku 2021/2022

Přípravy na nový ročník ankety Auto roku 2024 v České republice nabírají na obrátkách. Vyhlašovatel ankety, Svaz dovozců automobilů, ve spolupráci s kluby novinářů nominoval odbornou porotu a pracovní skupiny utvářejí podobu ankety pro letošní rok.

SDA ve spolupráci s kluby novinářů oslovilo nominované novináře a následně vznikla odborná porota čítající 20 členů zastupujících 20 různých médií. Zkušení novináři nominovaní do poroty tak reprezentují široké spektrum čtenářů a diváků, mezi porotci jsou i dvě ženy (Eva Srpová a Sabina Kvášová), zástupce média specializovaného na elektromobilitu (Marek Tomíšek za fdrive.cz) a vůbec poprvé se mezi porotci objevuje i reprezentant youtuberů a influencerů (Martin Müller, alias muldix).

Zároveň se vznikem odborné poroty začínají pracovní skupiny dotvářet konečnou podobu ankety, včetně termínů jednotlivých fází. K slavnostnímu vyhlášení vítěze – Auta roku 2024 v ČR dojde pravděpodobně začátkem příštího roku.

Nominovaná auta zatím zveřejněna nebyla. Dá se ale očekávat, že by mezi nimi mohly být Hyundai Kona, Mitsubishi ASX, MG 4 nebo Renault Austral.

Úřadujícím vítězem ankety české Auto roku je Honda Civic e:HEV.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *