Nový Volkswagen ID. 2all SUV se rýsuje. Víme, kdy dorazí!

Volkswagen ID. 2all SUV teaser

Volkswagen jako propagátor bateriových elektromobilů chystá do budoucna rozšířit nabídku takových modelů. Ta se postupně rozšíří také směrem dolů, když Volkswagen hodlá konečně nabídnout i cenově dostupné elektrovozy. Jedním z nich bude i VW ID. 2all SUV. O co půjde? A kdy takový vůz dorazí?

Německý výrobce zatím zveřejnil první upoutávku tohoto automobilu, který se stane sourozencem připravovaného malého hatchbacku ID. 2all, zatím představeného ve formě konceptu. V tomto případě však půjde o městské SUV s elektropohonem.

Novinka využije stejný základ, v podobě nově vyvinuté verze platformy MEB „Entry“ přizpůsobené elektrickému pohonu. V tomto případě však budou poháněná přední kola, což je rozdíl proti MEB pro větší modely, s pohonem zadních kol.

S tím souvisí i spekulovaná nabídka. Sériové auto by mohlo nabídnout dvě sady baterií, v základu s kapacitou 38 kWh, vyšší verze s kapacitou 56 kWh. Základní model přitom zřejmě kvůli ceně využije lithium-železo-fosfátové články.

Také design zřejmě naváže na ID. 2all, což by mělo znamenat spíše konzervativní tvary, přesně ve stylu klasických modelů Volkswagenu. Využije však moderních trendů. Vzadu tak očekávejme propojená koncová světla, na bocích zase výsuvné kliky, pro lepší aerodynamiku a díky tomu i vyšší dojezd.

Volkswagen ID. 2all SUV (pokud si vůz skutečně uchová toto označení) bude představeno v roce 2026. Je přitom důležitou součástí plánů Volkswagenu na demokratizaci elektromobility.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *