Citroën Berlingo pro rok 2024 je tu! Vzniká v rámci nové strategie

Citroën Berlingo 2024

Citroën Berlingo je už léta klíčovou součástí nabídky této francouzské značky. Nyní se představuje nejnovější evoluce tohoto kompaktního užitkového vozu. Co o sobě nový Citroën Berlingo pro rok 2024 při své premiéře odhalil?

Inovované Berlingo se ukázalo v rámci představení nové řady lehkých užitkových vozidel skupiny Stellantis. Nadnárodní koncern novou řadu dodávek představil v pondělí 23. října 2023 v 15:00. Pracovní modely Stellantis považuje za základní kámen globální multiznačkové své obchodní strategie.  Cílem je stát se lídrem na trhu užitkových vozidel s nejúčinnějším portfoliem produktů a služeb, které našim zákazníkům přinesou výjimečná řešení.

Mezi odhalenými novinkami byl právě i inovovaný Citroën Berlingo, o jehož příchodu se mluvilo již několik měsíců. Jeho příchod ale patrně pozdržela pandemie koronaviru, jejímž důsledkem bylo posunuto množství automobilových projektů.

Berlingo pro rok 2024 dočkalo zcela přepracovanou, horizontálněji orientovanou příď, kterou zdobí nové logo Citroënu. Nové jsou i světlomety inspirované novou C3 a nárazník. Palubní deska je zcela přepracovaná. Má být více ergonomická, s kvalitnějšími materiály. Nová je i 10″ obrazovka infotainmentu nebo třeba volant.

Upravena byla i nabídka motorizací. Spalovací motory zastupují benzinový tříválec 1.2 PureTech a turbodiesel 1.5 BlueHDI. Nadále je tu i ë-Berlingo, s výkonem 100 kW a nově dojezdem až 320 km dle metodiky WLTP. Baterie si sice uchovala kapacitu 50 kWh, je však nová, dojezdu pomáhá i nastavení rekuperace brzdné energie a příplatkové tepelné čerpadlo. Osobní verze vozu přitom bude v Evropě dostupná i nadále výhradně jako elektrické ë-Berlingo.

Inovované Berlingo je součástí budoucích plánů skupiny Stellantis. Koncern do budoucna počítá s širokou nabídkou užitkových modelů, od těch nejmenších, přes pick-upy po dodávky různých značek. Těmi i nadále budou Citroën, FIAT, Opel, Peugeot a Ram. Berlingo tak i nadále bude sourozencem Peugeotu Rifter/Partner, Opel Combo a Fiatu Doblo.

One thought on “Citroën Berlingo pro rok 2024 je tu! Vzniká v rámci nové strategie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *