Novinky

Nový Ford Transit Courier se blíží. Dorazí v roce 2023

Ford aktuálně pracuje na postupné obměně svých užitkových automobilů. Další na řadě je nejmenší model v nabídce, kterým je malá dodávka Ford Transit Courier. Její prototypy už čile jezdí po běžných silnicích, novinka je chystána ještě pro rok 2023. Podle nejnovějších zpráv se oficiálně představí už 6. dubna.

Automobil podle všeho čekají zásadní změny. První prototypy využívaly díly crossoveru Puma, posledně zachycené prototypy však už nesou partie sériového vozu, které dokazují přísně hranatou příď. Podle všeho tak Ford zdůrazní svůj americký původ designem i mezi dodávkami, stejně jako to avizoval u osobních aut. Drsná má být hlavně hranatě pojatá příď.

https://twitter.com/FordSpain/status/1642806867893075969

Nový Ford Transit Courier má být nicméně dílo pro Evropu. Ostatně třeba pro americký trh je taková dodávka až příliš malá. O výrobu se postará závod v rumunské Craiově, kam se produkce přesune z turecké továrny Kocaeli. Novinka se přitom začne vyrábět ještě během roku 2023.

Není každopádně jisté, zda dorazí i osobní derivát Tourneo Courier. Naopak se očekává derivát se znaky VW, projekt městského vanu je totiž součást aliance Fordu a Volkswagenu.

Co se týče motorizací, jistotou je příchod elektřinou poháněné varianty nazvané E-Transit Courier, připravované pro rok 2024. K dispozici ale budou i spalovací motory, které jsou u tohoto tyu vozidla pořád přece jen nejžádanější. V tomto směru se nabízí sázka na benzinový tříválec 1.0 EcoBoost. Technický základ podle všeho bude vycházet z Fiesty.

Postupná obměna užitkových vozů Ford začala již v minulých měsících. Postupně debutovaly nový pick-up Ranger, kompaktní osobní dodávka Tourneo Connect i středně velká dodávka Transit Custom a její osobní bratr Tourneo Custom. Všechny přitom vznikají ve spolupráci s Volkswagenem. Techniku Rangeru využívá nový Amarok, Tourneo Connect používá základ Caddy a od Transitu Custom má být odvozen nový Transporter T7.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *