Vrátí se Mitsubishi Lancer? Využít může techniku Nissanu

Mitsubishi future product line-up

Mitsubishi Lancer býval oblíbený kompakt z dílny tří diamantů. Zatím poslední generace pro Evropu se přestala vyrábět v roce 2017, v souvislosti se změnou strategie značky a orientaci na SUV a crossovery. Po letech by se však Mitsubishi Lancer mohlo opět vrátit. V pozměněné podobě.

Nejnovější zprávy zahraničních médií prozrazují, že Mitsubishi si nechalo oživit ochrannou známku Lancer Sportback, což naznačuje, že by se vůz s tímto názvem mohl vrátit. Ať už jako koncept, nebo jako sériové auto.

Zahraniční zdroje se přitom přiklánějí spíše k druhé variantě, s tím, že by mohlo jít o sourozence nové generace Nissanu Leaf. Mitsubishi pracuje na nové generaci svých automobilů, které budou mít blíže ostatním produktům aliance Renault-Nissan-Mitsubishi, přičemž nový Lancer by mohl být jedním z nich.

Využití alianční techniky by nebylo pro Mitsubishi nic nového, jen není jasné, nakolik by případný Lancer byl blízký Leafu. Už nyní Mitsubishi prodává převlečené modely Renault, Colt (alias Clio) a ASX (alias Captur). A údajně chystá ještě sourozence Renaultu Scénic.

Pokud se nového Mitsubishi Lancer dočkáme, nebude to dříve než v roce 2026. Nový Leaf má dorazit v roce 2025 s tím, že už nepůjde o hatchback, ale kompaktní crossover. Technický základ podle všeho poskytne platforma CMF-EV vyvinutá aliancí Renault-Nissan-Mitsubishi pro potřeby elektrovozů. Bližší informace o výkonech nebo dojezdu však budou teprve zveřejněny, očekávají se však obdobné parametry jako u Renaultu Mégane E-Tech.

Mitsubishi Lancer byl dlouhá léta typickou součástí nabídky značky, první generace debutovala v roce 1973. Pro Evropu se vůz přestal vyrábět v roce 2017, poté už následovala desátá generace, nazvaná Grand Lancer, prodávaná jen na vybraných trzích Asie. I tato kapitola se však letos uzavřela.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *