Renault Rafale za rohem: Austral kupé zná své jméno

Renault Rafale teaser

Renault čile pracuje na novém SUV-kupé segmentu D. S ohledem na velikost a koncepci se mu přezdívalo Austral kupé, nedávné zprávy pak naznačovaly oživení jména Avantime. Nakonec se tak však nestane. Novinka se bude jmenovat Renault Rafale. Auto je situováno jako nová vlajková loď značky.

Nové SUV kupé segmentu D je chystáno pro rok 2024, k jeho odhalení však dojde ještě letos. Nový Renault Rafale bude mít světovou premiéru na 54. mezinárodním leteckém veletrhu v Paříži v Le Bourget dne 18. června.

Už dříve automobilka naznačila siluetu novinky prvním zveřejněným snímkem. Renault přitom zároveň potvrdil, že je auto vyvíjené ve spolupráci s jihokorejským Samsungem, který se ostatně postará také o jeho produkci – dnes konkrétně vyrábí pro Renault modely Arkana a Koleos. Právě velký Koleos nové SUV kupé nepřímo nahradí, spolu s již odhaleným Espace, které je se svým sedmimístným interiérem praktičtějším bratrem chystaného SUV-kupé. V nabídce bude stát nad podobně koncipovaným modelem Arkana.

S Espace by pak novinka měla sdílet paletu motorů. K dispozici by tak mohl být nový tříválcový hybrid o výkonu 147 kW. Ten zahrnuje tříválcový přeplňovaný benzinový motor o objemu 1,2 litru s výkonem 96 kW a dva elektromotory.

Jméno odkazuje na leteckou minulostí společnosti Renault. Abychom pochopili, co spojuje značku Renault s letectvím, musíme se vrátit v čase na začátek 20. století. V té době byl Renault průkopníkem ve výrobě spalovacích motorů pro automobily, ale také pro vlaky (železniční vagony) a letadla. V roce 1933 Renault koupil výrobce Caudron a vytvořil společnost Caudron-Renault. Všechna letadla byla pojmenována podle větru a z jednomístného závodního letadla C460, určeného k překonávání rekordů, se v roce 1934 stal letoun Rafale. Právě na něj novinka svým jménem odkazuje. Spojení s letectvím pak potvrzuje i plánovaná premiéra na jedné z největších leteckých show na světě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *