Novinky

Volkswagen Taigo za rohem. Bude to upravený Nivus pro Evropu

Volkswagen připravuje nový městský crossover pro Evropu, jmenuje se Taigo a prodávat se začne ještě letos. Zatím tu jsou první designové skici prezentující jeho vzhled. Už dříve vyšlo najevo, že půjde o upravený model Nivus prodávaný v Jižní Americe.

Automobilka tvrdí, že Taigo již na první pohled zanechá skvělý dojem dynamickým a emocionálním designem. Půjde o malé městské SUV se stále populárnější dynamickou siluetou ve stylu vozů kupé.

Jestliže sesterský Nivus se vyrábí v Brazílii, Volkswagen Taigo se bude pro Evropu vyrábět ve španělském závodě Navarra v Pamploně, po boku technicky spřízněného hatchbacku Polo. Oba modely využijí modulární platformu MQB ve verzi A0 určené pro vozy segmentu B. Městské SUV-kupé se představí v létě, konkrétně na konci července. Do prodeje pak vstoupí na konci roku 2021.

Automobil bude ve skutečnosti upraveným Volkswagenem Nivus, který se vyrábí pro Jižní Ameriku už od loňského roku. Už loni přitom vyšlo najevo, že se auto v Evropě přejmenuje. Nyní prozrazeným názvem Taigo se totiž přiblíží větším SUV značky, která rovněž užívají jméno s písmenem T na začátku. I proto se původně spekulovalo, že se Nivus bude v Evropě jmenovat třeba T-Sport. Takové označení si totiž automobilka nechala registrovat.

David Bureš

David Bureš je zakladatel a vedoucí redakce serveru Česko-slovenský auto katalog. V minulosti dlouhá léta působil na největším automobilovém magazínu v Česku, v roce 2022 rozjel tento projekt ČSAKA.cz. Miluje vozy značky Lamborghini, na autě hledá kombinaci každodenní praktičnosti a zábavného charakteru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *