Výroba Škody Enyaq iV zahájena. V Boleslavi bude vznikat až 350 elektrických SUV denně

Škoda Enyaq iV: Zahájení výroby v Boleslavi v listopadu 2020

Škoda Auto ve svém domovském závodě v Mladé Boleslavi zahájila sériovou výrobu modelu Enyaq iV, prvního elektřinou poháněného modelu značky s modulární platformou pro elektromobily MEB vyvinutou koncernem Volkswagen. Do budoucna bude česká automobilka vyrábět až 350 kusů tohoto SUV denně.

Specialitou je fakt, že montáž Enyaqu iV probíhá na společné lince s modely Octavia a Karoq. Mladá Boleslav je tak jedinou továrnou v celém koncernu Volkswagen, kde se na jedné lince vyrábějí vozy vycházející z platforem MQB i MEB. Bok po boku se tu tak vyrábějí vozy s konvenčním, hybridním i čistě elektrickým pohonem.

Aby bylo možno zajistit paralelní výrobu modelů na bázi platformy MEB a MQB na stejné výrobní lince, investovala Škoda Auto v hlavním závodě v Mladé Boleslavi do nezbytné přestavby 32 milionů eur. Prostřednictvím této investice automobilka upravila statiku budovy, navíc dimenzovala technologie pro přepravu dílů na hmotnost čistě bateriových vozů i montovaných komponentů. Kromě toho Škoda Auto zavedla například instalací termokamer bezpečnostní opatření v oblasti manipulace s bateriemi. Tyto kamery nepřetržitě kontrolují teplotu ve výrobní hale a v případě zjištění odchylky vyhlásí poplach.

„Enyaq iV je prvním sériovým modelem značky Škoda, který byl od začátku koncipován jako čistě bateriový vůz. Tím klade naše nové SUV zcela jiné požadavky na výrobní procesy a sled výrobních operací než modely se spalovacím motorem. Tuto skutečnost odráží také rozsáhlá opatření spojená s přípravou a přestavbou, kterou jsme v našem hlavním závodě v Mladé Boleslavi realizovali od léta minulého roku,“ říká k zahájení produkce Enyaqu iV Michael Oeljeklaus, člen představenstva Škody Auto za výrobu a logistiku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *