Nejlepší SUV v roce 2024: Tipy pro zájemce o žádanou třídu

Honda CR-V ePHEV 2023

SUV už delší dobu hrají roli stále důležitější kategorie automobilů. Zájem o modely kombinující prvky osobních a terénních aut stále roste, spolu s čímž se postupně rozšiřuje i jejich nabídka. Ta je tak mnohem širší než ještě před pár lety, přičemž se zdá, že se vyplňují další a delší mezery na trhu. Jenže spolu s tím je stále těžší si správně vybrat to nejlepší SUV. Proto přinášíme pár tipů na nejlepší SUV, dle hodnocení našich recenzí aut.

Honda CR-V

CR-V je už stálicí nabídky značky Honda, nejnovější generace se však proti předchůdcům značně změnila. Je větší, díky čemuž se konečně stává plnohodnotným rodinným SUV a její design je konečně zajímavý, v duchu těch nejlepších sportovně laděných modelů značky.

Při testu jsme ocenili prémiovou a prostornou kabinu, stejně jako optimálně naladěný podvozek. Sladění plug-in hybridního ústrojí by však stálo za to ještě doladit.

Kia Sportage

Aktuální generace kompaktního SUV Kia Sportage se náramně povedla. Pochvalovali jsme si pohodlný podvozek, stejně jako prémiový interiér. Naopak nezvyklý design nemusí sednout všem, asistenční systémy jsou pak podobně jako u jiných vozů značky až moc citlivé a v praxi kvůli tomu hůře použitelné.

Audi Q7

Audi Q7 je velké luxusní SUV, a tak se od něj vysoké kvality tak nějak očekávají samy od sebe. Ne vždy však taková auta vysoká očekávají splní naplnit. Pro Q7 to však evidentně platí. Líbila se nám bohatá výbava nebo parádní kabina. U sportovní verze SQ7 se pak líbí nečekaná agilita vzhledem k vnějším rozměrům vozu. Snad jen ten design by mohl být zajímavější.

Suzuki Jimny

Malý terénní model od Suzuki není tím typickým SUV, díky svým vlastnostem jde pořád o terénní automobil, díky svému vzezření ale aktuální generace láká i zákazník pokukující po SUV. Právě vzhled Jimnyho je uživateli chválen. Skvělé jsou také terénní schopnosti, naopak body vůz ztrácí za omezený zavazadelník. Aktuálním problémem Jimnyho je však fakt, že ho pořídíte jen v užitkové verzi. Osobní v Evropě skončila, protože příliš zvyšovala flotilové emise značky.

Mazda CX-5

Druhá generace středně velkého SUV japonské značky je podobně jako další modely Mazda oceňovaná pro svůj povedený zevnějšek a skvěle naladěný podvozek. Pozitivně hodnocena je také kabina CX-5, ať už pro svůj prostor, použité materiály nebo přehledné ovládání, které v době stále složitějších multimediálních systémů přestává být samozřejmostí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *