Český trh

Nejlepší SUV v roce 2023: Tipy pro zájemce o žádanou třídu

SUV už delší dobu hrají roli stále důležitější kategorie automobilů. Zájem o modely kombinující prvky osobních a terénních aut stále roste, spolu s čímž se postupně rozšiřuje i jejich nabídka. Ta je tak mnohem širší než ještě před pár lety, přičemž se zdá, že se vyplňují další a delší mezery na trhu. Jenže spolu s tím je stále těžší si správně vybrat to nejlepší SUV. Proto přinášíme pár tipů na nejlepší SUV, přímo podle jejich majitelů a uživatelů, a to na základě uživatelského hodnocení čtenářů ČSAKA.cz:

Kia Sportage: Hodnocení 4,65

Aktuální generace kompaktního SUV Kia Sportage se náramně povedla, alespoň podle hodnocení jejích uživatelů. Ti si chválí hlavně pohodlný podvozek nebo až luxusní interiér. Líbí se i originální design a prostorná kabina.

Audi Q8: Hodnocení 4,6

Audi Q8 je velké luxusní SUV, a tak se od něj vysoké kvality tak nějak očekávají samy od sebe. Ne vždy však taková auta vysoká očekávají splní naplnit. Pro Q8 to však evidentně platí a uživatelským hodnocením patří mezi nejlepší SUV. Uživatelům se líbí právě bohatá výbava nebo parádní kabina, stejně jako zajímavý vzhled. U sportovní verze SQ8 se pak líbí nečekaná agilita vzhledem k vnějším rozměrům vozu.

Suzuki Jimny: Hodnocení 4,55

Malý terénní model od Suzuki není tím typickým SUV, díky svým vlastnostem jde pořád o terénní automobil, díky svému vzezření ale aktuální generace láká i zákazník pokukující po SUV. Právě vzhled Jimnyho je uživateli chválen, ostatně hodnocení 4,8/5 hovoří za vše. Skvělé jsou také terénní schopnosti, naopak body vůz ztrácí za omezený zavazadelník. Aktuálním problémem Jimnyho je pak fakt, že ho pořídíte jen v užitkové verzi. Osobní v Evropě skončila, protože příliš zvyšovala flotilové emise značky.

Mazda CX-5: Hodnocení 4,55

Druhá generace středně velkého SUV japonské značky je podobně jako další modely Mazda oceňovaná pro svůj povedený zevnějšek a skvěle naladěný podvozek. Pozitivně hodnocena je také kabina CX-5, ať už pro svůj prostor, použité materiály nebo přehledné ovládání, které v době stále složitějších multimediálních systémů přestává být samozřejmostí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *