Nový Hyundai Santa Fe dorazí v roce 2023. Luxusnější a drsnější

Hyundai Santa Fe Vision

Hyundai v roce 2023 postupně představí doslova záplavu novinek, přičemž jednou z nich bude také nová generace velkého SUV Santa Fe. Jelikož si Hyundai jako tradičně dobře hlídá své chystané novinky, o nové Santa Fe toho zatím moc nevíme. Na povrch nicméně přesto už uniklo několik informací. Co tudíž od Hyundaie Santa Fe pro rok 2023 očekávat?

Docela výrazné změny, alespoň z hlediska designu. Zachycené prototypy i přes tlustou kamufláž naznačují radikální změnu tvarů. Nový Hyundai Santa Fe pro rok 2023 má vsadit na hranatou karoserii s drsně se tvářící přídí. Některé zdroje dokonce hovoří o inspiraci Land Roverem Discovery nebo Defender. Možnou podobu ukazuje naše vize vytvořená pomocí umělé inteligence.

Vozům Land Rover ostatně novinka Hyundai má odpovídat také svým charakterem. Nová generace Santa Fe pro rok 2023 má tudíž být velkým SUV pro rodiny, s prémiovým interiérem. Auto tudíž udělá další krok směrem k luxusní kategorii. Uvnitř očekávejme vybrané materiály a patrně i dvojici obrazovek s úhlopříčkou 12,3″, jako digitální přístrojový štít a pro ovládání infotainmentu.

Hlavně hybridy?

Naopak z hlediska techniky žádné zásadní změny nečekáme. Současný Hyundai Santa Fe (generace TM) totiž udělal v roce 2020 neobvyklý krok, když v rámci faceliftu změnil i svoji platformu, a to v souvislosti s možností nabídnutí elektrifikovaného pohonu. A právě tato architektura bude s největší pravděpodobností převzata i novou generací. To bude hlavně znamenat sázku na hybridy, full-hybrid a plug-in hybrid.

Potvrzují to i nejnovější zákulisní zprávy, naznačující, že nový Hyundai Santa Fe nabídne z globálního pohledu čtyři motorizace. Základem bude atmosférický čtyřválec 2.5 GDI spárovaný s osmistupňovým automatem a pohonem předních kol. Doplnit ho má přeplňované 2.5 T-GDI v kombinaci s osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Elektrifikované jednotky mají zastoupit full-hybrid a plug-in hybrid, oba s 1.6 T-GDI jako u nynější generace těchto variant. O turbodieselu 2.2 CRDi nejnovější zprávy mlčí, a tak je možné, že novinka vsadí výhradně na benzinové jednotky.

Hyundai mimochodem pro rok 2023 chystá celou záplavu novinek. Prakticky celá evropská modelová řada se dočká modernizace. Faceliftem postupně projdou modely i10, i20, i30 (včetně sportovní verze i30 N), Bayon i Tucson. Dorazí i sportovní elektrický crossover IONIQ 5 N a nový Hyundai Kona.

Úvodní foto: vize vzniklá generátorem obrázků Midjourney

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *