Ford s technikou od VW už se rýsuje. Ukáže se v roce 2023

Ford EV SUV 2023 teaser

Ford a Volkswagen navázaly alianční spolupráci, jejímž výsledkem je už několik projektů. A nyní se rýsuje další automobil se sdílenou technikou. Ford pracuje na elektrickém SUV s platformou od VW, které se světu představí v roce 2023. Už nyní se však tato novinka představuje na prvních snímcích.

Ty zatím toho neukazují mnoho, vlastně jen světelný podpis a celkovou siluetu. Ta potvrzuje, že Ford chce v následujících letech na evropských trzích zdůrazňovat svůj americký původ. Automobil má tudíž použít drsnou vizáž, což platí i pro výrazné světlomety. Jejich část odhalil na přiloženém snímku Martin Sander, šéf divize Ford Model E zaměřené na elektřinou poháněné automobily.

Středně velké SUV

Novinka bude elektrickým SUV, zatím neznámé velikosti, které využije platformu MEB z dílny Volkswagenu, přizpůsobenou právě elektrickému pohonu. Ta je v tuto chvíli určena pro kompaktní kategorie, a tak předpokládáme, že připravovaný Ford s technikou VW bude kompaktní SUV obdobné velikosti jako Škody Enyaq iV a Volkswagen ID.4, tedy vozy, které tuto architekturu rovněž používají. Základem tudíž bude verze s pohonem zadních kol, za příplatek bude čtyřkolka.

Vůz má být součástí tzv. řady Active Adventure, která má čítat také kompaktní SUV Kuga, nadále nabízené se spalovacími motory. Vedle toho tu budou ještě další rodiny vozů Ford, Wild Performance (např. crossover Mustang Mach E), Urban Escape (městský crossover Puma) a Ultimate Outdoor (pick-up Ranger nebo offroad Bronco, které míří i do Evropy).

Ford si bude připravované elektrické SUV zatím neznámého jména vyrábět vlastními silami, a to v německé továrně v Kolíně nad Rýnem. Tam mu výrobní kapacity uvolní stávající model Fiesta, jehož kolínská výroba má být ukončena v červenci 2023.

Elektrické SUV s platformou MEB značky Ford je dalším ze společných projektů německého a amerického výrobce. Aktuální Ford Tourneo Connect je bratrem VW Caddy s jeho technikou, naopak Volkswagen Amarok využívá základ Fordu Ranger. Zatímco Tourneo Connect má Caddy hodně blízko, Ranger a Amarok jsou hodně odlišní. Vedle elektrického SUV Fordu, které bude podle všeho stylisticky osobitým vozem, je společným projektem obou značek ještě středně velká dodávka – nový VW Transporter se stane sourozencem Fordu Transit Custom.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *