České Auto roku 2021/2022: Seznam nominovaných vozů

Auto roku 2021/2022

Anketa české Auto roku se vrací po roční pauze způsobené pandemií koronaviru. Sloučily se tak dva ročníky dohromady, po potížích s organizací se navíc vyhlášení výsledků odsunulo až na jaro. Prozatím je tu však už seznam nominovaných automobil. O titul v anketě české Auto roku 2021/2022 se popere 38 automobilů 24 značek.

Z toho vyplývá, že mnohé značky do ankety nominovaly vícero svých modelů. Premiantem je v tomto směru Hyundai, který v anketě má hned pět zástupců, Bayon, Tucson, Ioniq 5, Kona N a i20 N. Volkswagen pak nominoval čtyři vozy, Taigo, Arteon Shooting Brake, ID.5 a Multivan. Domácí Škoda pak mimochodem nominovala jen dvojici modelů, Fabii a Enyaq iV.

O výsledku ankety rozhoduje odborná porota skládající se ze 27 českých automobilových novinářů. Volba je dvoukolová, vítěz se bude vybírat z pěti automobilů, které se dostanou do finále. Výsledky ankety Auto roku 2021/2022 budou oficiálně zveřejněny 19. dubna 2022 na tiskové konferenci Svazu dovozců automobilů.

Doprovodnou anketou je také vyhlášení ekologického auta roku. V té bude porota vybírat z 16 nominovaných automobilů, převážně elektromobilů. Jsou mezi nimi třeba Audi e-tron GT, Citroën ë-C4, Hyundai Ioniq 5, Kia EV6 nebo Škoda Enyaq. Nechybí ale ani třeba plug-in hybridní Mitsubishi Eclipse Cross nebo vodíková Toyota Mirai.

Auto roku 2021/2022: Nominované modely

ZnačkaNominované modely
AudiQ4 e-tron, e-tron GT
BMWi4
CitroënC4, ë-C4
CupraBorn, Formentor
DaciaJogger, Spring
DS4
Fiat500
FordMustang Mach-E
HyundaiBayon, IONIQ 5, Kona N, i20 N, Tucson
JeepGladiator
KiaSorento, EV6
LexusNX
MazdaMX-30
MitsubishiEclipse Cross PHEV
NissanQashqai
OpelAstra
Peugeot308
RenaultArkana
SEATLeon
SubaruOutback
SuzukiS-Cross
ŠkodaFabia, Enyaq iV
ToyotaYaris Cross, Mirai
VolkswagenArteon Shooting Brake, ID.5, Multivan, Taigo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *